Kaip prižiūrėti „WordPress“ internetinę svetainę

Kodėl svarbu prižiūrėti savo internetinę svetainę?

Nesigilindami į techninę pusę, pateikiame keletą priežasčių kodėl svarbu prižiūrėti savo internetinę svetainę sukurtą WordPress turinio valdymo sistema

 • Dėl netinkamos priežiūros atsiranda saugumo spragų, jūsų svetainė tampa lengvai pažeidžiama. Šlamštas, virusai, svetainėje yra dažnos problemos.
 • Dėl netinkamos priežiūros gali nustoti veikti svarbios puslapio funkcijos.
 • Dėl netinkamos priežiūros visa svetainė gali nustoti veikti.
 • Prasta svetainės priežiūra gali įtakoti prastus paieškos rezultatus.
 • Prasta svetainės priežiūra gali jūsų potencialiam klientui lemti prastą patirtį užėjus į jūsų svetainę.
 • Prasta svetainės priežiūra gali lemti duomenų praradimą, jų nutekinimą ir visa tai sutvarkyti gali reikalauti nemažų išlaidų.

Hostingas (svetainės talpinimas)

Tinkamas serverio galingumas priklauso nuo internetinės svetainės apimties, tačiau mes galime rekomenduoti šiuos serverio tiekėjus:

SSL sertifikatas

Didžioji dalis serverių tiekėjų jį suteikia nemokamai, tačiau kartais sertifikatą reikia įdiegti ir savarankiškai

 • Kaina: nuo 0 iki 350€ metams (be pvm) 

Turinio transliavimo tinklas (CDN)

Trumpai tariant CDN prireiks tikrai ne visoms internetinėms svetainėms, jeigu į jūsų puslapį ateina lankytojai iš įvairių pasaulio šalių tuomet rekomenduojame įsidiegti.

Pasiekiamumo stebėsena (uptime)

Svarbu visada žinoti ir operatyviai reaguoti jei puslapis nustoja veikti. Todėl rekomenduojame naudoti tam skirtą įrankį, pvz.: Uptimerobot , kuris automatiškai tikrins jūsų svetainę ir atsiųs pranešimą, jei ji neveikia.

 • Kaina: 0 – 54$ per metus už puslapį (SMS pranešimams reikalingas mokamas sprendimas)

Atsarginės kopijos

Svarbiausia yra įsitikinti, kad visada turite gerą atsarginių kopijų atkūrimo sprendimą, jei kas nors nutiktų. Tai gali būti bet kas: administratoriaus klaida, įsilaužimai, modulių suderinamumo problemos po atnaujinimų ir kt.

Rekomenduojame pasirinkti gerą ir saugų serverio tiekėją, turintį atsargines kopijas, tačiau vien to nepakanka.

Rekomenduojame naudoti papildinį, pvz.: „UpdraftPlus“, kad sukurtumėte kasdienes atsargines kopijas, kurios saugomos kitur nei serveris, kuriame yra svetainė. Pavyzdžiui, „Google“ diske arba „Dropbox“.

 • Kaina: 70$ per metus už 2 puslapius

Atlikite SEO auditą

Savo klientų patogumui sukūrėme įrankį stebėti pagrindinius SEO parametrus. Ši sistema patikrina internetinę svetainę ir automatiškai sugeneruoja ataskaitą su individualiais įvertinimais bei paaiškinimais kodėl tai yra svarbu. Remiantis ataskaitą galima lengvai ir greitai pataisyti iškilusias problemas su SEO. Lengvai valdoma sistema ir patogus ataskaitų skaitymas visuose įrenginiuose. Nemokamas SEO auditas >

 • Kaina: nuo 0 iki 12.90€ mėnesiui.

Saugumo stebėjimas

Kad ir kaip gerai ir greitai atnaujintumėte svetainę ir „pasirūpintumėte ja“, visada yra tikimybė, kad gali būti saugumo spragų, kurios aptinkamos ne iš karto. Todėl svarbu svetainėje ieškoti pažeidžiamo ir užkrėsto kodo, o tada jį pašalinti. (Programiškai)

Galite rankiniu būdu ieškoti svetainėje naudodami nemokamus įrankius internete arba įsigyti paslaugą, automatinę kenkėjiško kodo stebėjimą ir pašalinimą. Rekomenduojama tai daryti kasdien, kad būtų išvengta įsilaužimo į pažeidžiama svetainę.

Pavyzdys, teikiantis nemokamą žalingo kodo paiešką ir mokamą paslaugą, yra „Sucuri“.

 • Kaina: 0 iki 200$ per metus už vieną puslapį

Svetainės greičio testavimas

Greitas puslapis yra geras puslapis. Todėl svarbu laikytis ir imtis visų priemonių, pagrįstų greičiu. Rekomenduojame stengtis, kad visi puslapiai būtų užkraunami greičiau nei per 3 sekundės. Idealiu atveju, kad puslapiai būtų įkeliami greičiau nei per 1 sekundę, nors tai ne visada įmanoma.

Čia galite naudoti tokius įrankius kaip „Pingdom“, „GT Metrix“ arba „Google PageSpeed“. Jie pateiks skirtingus rezultatus, tačiau siūlomos korekcijos svetainei paprastai bus tos pačios.

 • Kaina: 0 iki 2400$ per metus už vieną puslapį (dažniausiai užtenka nemokamo sprendimo)

Nuorodų stebėjimas

Neveikiančios nuorodos tinklalapiuose gali erzinti, nes tai ne visada gali priklausyti nuo jūsų pačių. Pavyzdžiui, jei siunčiate nuorodą į naujienų straipsnį kitame puslapyje, jis gali būti po kažkiek perkeltas arba ištrintas. Problema ta, kad būtent vartotojai ras neveikiančią nuorodą ir nusivils jumis, nes neranda to, ko ieško ir daugiau į jūsų puslapį gali nebesugrįžti.

Todėl reikėtų reguliariai patikrinti svetainėje visas nuorodas bei jas pataisyti arba pašalinti. Vienas iš įrankių yra Dr. Link Check.

 • Kaina: 0 iki 1548$ per metus už vieną puslapį (dažniausiai užtenka nemokamo sprendimo)

Išorinis SMTP

Svetainėse esančios kontaktinės formos yra įprastos ir dažnai serveris be problemų galės jas aptarnauti. Deja, be teisingų SMTP nustatymų laiškai gali patekti į šlamštą (spam) ir taip nepasieks adresato.

Pavyzdžiui, tai gali reikšti, kad potencialus klientas pateikia užklausą naudodamas formą jūsų puslapyje, o jūs taip ir nepamatote užklausos. Tada klientui paliekamas blogas įspūdis ir jis tęsia savo paieškas toliau.

Todėl rekomenduojame naudoti paslaugą, pvz.: „Mailgun“ arba „Sendgrid“ , kurie dirba su el.pašto siuntimu. Tai taip pat turi būti stebima ir prižiūrima, ar nėra klaidų. Taip pat galima nustatyti formas, kurios išsaugo visus pateiktus duomenis svetainėje, todėl net jei el. laiškas nebus pristatytas, jį bus galima atkurti.

 • Kaina: 0 iki 1000+$ per metus už vieną puslapį (dažniausiai užtenka nemokamo sprendimo)

Išorinės talpyklos

Kartais tikslinga naudoti greitą duomenų talpyklą, dėl kurios kai kuriems vartotojams svetainė gali būti įkeliama greičiau. Dažniausiai to reikia tik toms svetainėms, kuriose dažnai lankosi daug žmonių ir tais laikotarpiais, kai srautas gerokai padidėja. Tačiau verta sužinoti ir kaip tai išspręsti be išorinių talpyklų, tai padaryti galite pasinaudoję įrankiais kurie yra išvardinti Svetainės greičio testavimas skiltyje.

„Cloudflare“, „Litespeed Cache“ ir „WP ​​Fastest Cache“ yra tinkami įrankiai problemos sprendimui.

 • Kaina: 0 – 2400+$ per metus už vieną puslapį (dažniausiai užtenka nemokamo sprendimo)

Išorinės talpyklos

Kartais tikslinga naudoti greitą duomenų talpyklą, dėl kurios kai kuriems vartotojams svetainė gali būti įkeliama greičiau. Dažniausiai to reikia tik toms svetainėms, kuriose dažnai lankosi daug žmonių ir tais laikotarpiais, kai srautas gerokai padidėja. Tačiau verta sužinoti ir kaip tai išspręsti be išorinių talpyklų, tai padaryti galite pasinaudoję įrankiais kurie yra išvardinti Svetainės greičio testavimas skiltyje.

„Cloudflare“, „Litespeed Cache“ ir „WP ​​Fastest Cache“ yra tinkami įrankiai problemos sprendimui.

 • Kaina: 0 – 2400+$ per metus už vieną puslapį (dažniausiai užtenka nemokamo sprendimo)

Licencijos

Trečiųjų šalių sprendimai dažnai naudojami siekiant supaprastinti svetainės valdymą ir sumažinti kūrimo išlaidas. Klientai įsigyję internetines svetaines iš mūsų ir jeigu jos kuriamos WordPress turinio valdymo sistema jų licencijos jau yra įtrauktos į svetainės kūrimo kainą, tačiau jei kuriate internetinę svetaine pats, svarbu įsigyti licencijas moduliams kuriems to reikia, kad galėtumėte gauti saugos atnaujinimus, naujausias modulio versijas, pataisymus ir kad viskas veiktų taip, kaip priklauso.

Kokie trečiųjų šalių sprendimai naudojami, įvairiose svetainėse skiriasi, tačiau žemiau pateikiame dažniausiai pasitaikančių sprendimų.

Vykdomos užduotys

Mūsų patarimai kaip prižiūrėti savo internetinę svetainę jog ji veiktų sklandžiai. Užduotys gali skirtis, priklausomai nuo problemos.

Kasdien (apie 15 min.)

 • Patikrinkite, ar atsarginė kopija buvo sukurta.
 • Patikrinkite ar neatsirado saugumo spragų per Sucuri.
 • Stebėkite svetainės veikimo laiką.

Kas savaitę (60–90 min.)

 • Atnaujinkite „WordPress“ sistemą, įskiepius ir temas.
 • Išbandykite vizualiai ir svarbias funkcijas.
 • Ieškokite ir ištaisykite neveikiančias nuorodas naudodami „Dr Link Check“.

Kas mėnesį

 • Atlikite svetainės greičio patikrinimo testus.
 • Patikrinkite serverio aplinką ar nėra svarbių pranešimų, PHP versijų pakitimų ir kt. (techninė)
 • Patikrinkite ar neatsirado SEO klaidų. Nemokamas SEO auditas.

Mes galime padaryti tai už jus

Turime pasiūlyti keletą svetainių priežiūros paslaugų planų, tinkančių dideliems ir mažiems tinklapiams. Susisiekite su mumis ir mes pritaikysime jums ir jūsų svetainei tinkamą sprendimą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

Reikalingas patarimas? Reikalinga konsultacija?

Susisiekite su mumis, pasitarsime bei kartu priimsime geriausią sprendimą

Mes laukiame tavo žinutės!

Pasirinkite jus dominančią paslaugą:
Mes norime pažinti savo būsimą klientą. 😊
Parašykite mums žinutę. Galite parašyti koks projektas Jums reikalingas. Užduokite mums klausimų.
0 minučių
Įprastai atsakome per

Netrukus tau atsiųsime tiekėjų sąrašą!

Su Žilvinu sekmingai realizavome 2 puikius projektus. Pirmas – “vizitinės korteles” tipo puslapis saules energetikos įmonei, antras – ratlankių elektroninė parduotuve. Ir ten ir ten aš buvau žmogus atsakantis už rezultatą ir pasirinkus Žilviną kaip partnerį niekad nenusivyliau ir iki šiol didžiuojuosi mūsų padarytais darbais. Kalbėsiu bendrai apie abu projektus, nes darbo kokybė buvo vienodai gera. Pats esu žmogus, visada turintis išskirtiniu idėjų ir kreipiu dėmesį į mažiausias detalės ir dėl to ne visada yra lengva įgyvendinti mano norus. Verta pabrėžti, kad projektų eigoje Žilvinas atidžiai klausėsi ir net jeigu mano idėja buvo per daug sudėtinga realizavimui, visada turėjo alternatyvos pasiūlymą kuris galiausiai buvo efektyvesnis nei mano pradinė mintis. Išradingumo ir estetikos jausmo jam niekad netrūko. Toliau, svarbu paminėti kad Žilvinas neturi sąvokos “darbo valandos” ir esant poreikiui vykdo savo darbą ir vakarais ir savaitgaliais. Teko darbuotis kartu ne viena vakarą ir sėdėti prie projektų iki velos nakties malonioje ir draugiškoje kompanijoje. Kas liečia profesionalumą, man visada buvo paaiškinta kaip ir kas veikia prieinama kalba, nes pats nesu IT specialistas ir dabar jau tikrai galiu teigti, kad stipriai pasistumejau IT srities supratime Žilvino dėka.